Navigatie overslaan

Deze site gebruik cookies om je beleving te verbeteren.

Door Paul Loonstra 5 december 2022

Kortingsactie voor meer biodiversiteit

Verschillende planten en dieren staan onder druk. Daarom wil de gemeente Groningen de biodiversiteit versterken. Dat kan iedereen met eenvoudige maatregelen doen, zoals het ophangen van een nestkastje. Hiervoor is er een gemeentelijke kortingsactie van 25% op verschillende producten tot maximaal € 50.

Astrid van der Werf ontving maandag een nestkastje van wethouder Kirsten de Wrede. Ze heeft haar achtertuin samen met haar vriend Wout Hoekstra grotendeels ontsteend en voorzien van veel groen. Ook hebben ze een regenpijp ontkoppeld van het riool en een wadi aangelegd. Wethouder Natuur en Ecologie Kirsten de Wrede: “Het is een mooi voorbeeld van wat mensen in hun eigen tuin kunnen doen aan klimaatmaatregelen én het versterken van de biodiversiteit. Het is nu de tijd om nestkastjes op te hangen. Vogels kunnen er overnachten en alvast een kijkje nemen om er in het voorjaar te nestelen.”

Stimuleringsactie Natuurinclusief Bouwen

De biodiversiteit een handje helpen in de eigen omgeving, kan met een relatief klein bedrag. Zo zijn er speciale nestkasten voor insecten, vogels en vleermuizen. Een vijver geeft plek aan kikkers en salamanders en van meer bomen, struiken en bloemen profiteren veel dieren. Daarnaast draagt vergroening bij aan het verminderen van wateroverlast en hittestress. Er is een korting van 25% beschikbaar voor inwoners van de gemeente Groningen die kan oplopen tot € 50. Kijk hiervoor snel op deze pagina.

Biodiversiteit versterken

De kortingsactie komt voort uit de regeling Natuurinclusief Bouwen die de gemeente Groningen eerder dit jaar heeft vastgesteld voor bestaande gebouwen. Met deze regeling stelt de gemeente een nieuwe norm: als er iets verandert of wordt toegevoegd in de omgeving, wordt dat aangegrepen om de biodiversiteit te versterken.

Wethouder Kirsten de Wrede bewondert de wadi onder toeziend oog van bewoonster Astrid van der Werf. Als de regenton overstroomt vloeit het water via het terras de tuin in. Het water uit de regenton loopt door een greppel in het gras naar een laagte. Hier kan het infiltreren in de bodem.
6 juni 2023 Subsidie voor verkoelend groen dak 6 juni 2023 Wat merk jij van het veranderende klimaat? Laat het ons weten! 2 juni 2023 Groningen bouwt langste ongemaaide grasmat van Nederland 30 mei 2023 Eddy houdt zijn hoofd koel in de zomer met zijn groene tuintje in Binnenstad-Oost 8 mei 2023 Gratis Tegeltaxi haalt weer gewipte tegels op 24 april 2023 Doe mee met een gratis kookworkshop in jouw buurt 21 april 2023 Maai Mei Niet en maak kans op een tuinstoel 20 april 2023 Stuur jouw groenproject in voor de Steenbreektrofee 11 april 2023 Buurt knapt parkje de Feithhof op 30 maart 2023 West-Indische buurt: nieuwe riolering en meer divers groen 30 maart 2023 Groningers besparen deze winter massaal op energie 22 maart 2023 Leerlingen planten eigen tiny forest in Vinkhuizen