Navigatie overslaan

Deze site gebruik cookies om je beleving te verbeteren.

Door Jothea Brouwer 26 maart 2025

Het NK-Tegelwippen is gestart

Het NK Tegelwippen is gestart! De aftrap in Groningen vond woensdag 26 maart plaats in de Korrewegwijk. Wethouder Groen en Klimaatadaptatie Mirjam Wijnja hielp de bewoners van de Singelweg 7 en 9 met het verwijderen van tegels uit hun voortuintjes. Deze worden omgetoverd tot een fleurige, groene oase.

Record

Het doel van het NK Tegelwippen is dat inwoners zoveel mogelijk tegels en stenen in hun tuin vervangen door groen, zoals gras, bloemen, struiken, bomen en geveltuinen. Vorig jaar is er in de gemeente een recordaantal van ruim 136.000 tegels gewipt en natuurlijk hopen we dat dit jaar te overtreffen.

Verkoeling

We hebben groene tuinen nodig om ons aan te passen aan het veranderende klimaat. Een groene tuin neemt regenwater beter op en op warme dagen geven planten, bomen en gras verkoeling. Ook is het goed voor de biodiversiteit. En van groen word je gelukkig!

Christelijke woningstichting Patrimonium

De woningen aan de Singelweg zijn van woningstichting Patrimonium. De bewoonsters, Fets Hoekstra en Jeanine Keijzer, werkten enthousiast mee aan het vergroenen van hun tuin. Patrimonium stimuleert de aanleg van groene daken en gaat dit voorjaar meer tuinen vergroenen.

Tegeltaxi

We roepen alle inwoners van de gemeente Groningen op om tegels te wippen! Geef gewipte tegels een tweede leven als border, planten- en moestuinbak, als ondergrond voor een regenton of als insectenhotel. Maar je kunt ook de tegels laten ophalen door de tegeltaxi. Deze rijdt weer vanaf 15 april.

Bloemenmengsel

Wat zet je in je nieuwe grond? Dat hangt van de bodem af en de hoeveelheid licht. In samenwerking met Stichting Steenbreek biedt kwekerij Cruydthoeck speciale tegelwip-pakketten aan met inheemse planten voor halfschaduw. Je kunt hier ook een bloemenmengsel bestellen dat samen met de gemeente Groningen is ontwikkeld: nectar onder het maaimes.

Subsidie

En niet vergeten: meld de verwijderde tegels aan via nk-tegelwippen.nl inclusief een foto van het resultaat. Deze tegels worden dan meegeteld in de tegelstand voor Groningen. Ben je van plan meer dan 20 m2 aan tegels te wippen? Dan kun je klimaatsubsidie aanvragen.

Groene Korrewegwijk

De Korrewegwijk kent de uitdagingen van het veranderende klimaat zoals hittestress in versteende gebieden, wateroverlast bij hevige regenval en heeft het beperkte schaduwrijke plekken. Hoe zit het met het klimaat in jouw straat? Check het op de monitor Klimaat in je Straat.

20 maart 2025 26 Groningers koken samen plantaardige burgers 17 maart 2025 April is Maand van de Groene Tuin 17 maart 2025 Vanaf 18 april 25 euro korting op een regenton 11 maart 2025 Subsidie Isolatieaanpak Nij Begun naar Tweede Kamer 5 maart 2025 Verrekte (nuttig die) dieren! 3 maart 2025 Honderden Groningse kinderen worden Junior Klimaatcoach 3 maart 2025 Leerlingen OBS De Feniks planten bomen in het Roege Bos 24 februari 2025 Gratis Tegeltaxi haalt vanaf half april tegels op 17 februari 2025 FIXbrigade Groningen helpt gratis met energie besparen 16 februari 2025 Meer dan 1000 gratis blauwe bessenstruiken voor inwoners Hoogkerk en Korrewegwijk 12 februari 2025 Huiskamergesprekken over klimaatverandering 20 januari 2025 Doet jouw groep ook mee aan Junior Klimaatcoach?