Navigatie overslaan

Deze site gebruik cookies om je beleving te verbeteren.

31 oktober 2023

Gemeente ziet vraag naar autodelen groeien en helpt bewoners

We zien een groeiende vraag naar autodelen. In samenwerking met DEEL is onze missie om de komende tijd zoveel mogelijk buurten gratis te begeleiden zodat bewoners kunnen ervaren hoe het is om een auto te delen.

Autodelen is aantrekkelijk voor inwoners die liever geen hoge investering willen doen in het kopen van een auto, niet iedere dag gebruik maken van de auto of nadenken over het aanschaffen van een tweede. Zij kunnen door autodelen elektrisch rijden zonder hoge investering. Wethouder van vervoer, Philip Broeksma: “We zijn blij dat we dit kunnen aanbieden. Gemiddeld staat een auto zo’n 95% van de tijd stil. Dat is zonde van de parkeerruimte. Ook kunnen we op deze manier elektrisch rijden voor inwoners mogelijk maken. ” Samen met inwoners bepaalt DEEL het aantal benodigde auto’s en zorgt ervoor dat deze in het beheer van de inwoners zelf komen. Als het de inwoners na een half jaar nog steeds bevalt dan kan de eigen auto zelfs de deur uit.

Vind hier meer over deze actie en meld je aan!

22 april 2025 Samen gezond koken in MFC de Wijert 21 april 2025 Week van de Biodiversiteit 2025 weer boordevol activiteiten 15 april 2025 Straatboer en corporaties vergroenen versteende voortuinen 26 maart 2025 Het NK-Tegelwippen is gestart 20 maart 2025 26 Groningers koken samen plantaardige burgers 17 maart 2025 April is Maand van de Groene Tuin 17 maart 2025 Vanaf 18 april 25 euro korting op een regenton 11 maart 2025 Subsidie Isolatieaanpak Nij Begun naar Tweede Kamer 5 maart 2025 Verrekte (nuttig die) dieren! 3 maart 2025 Honderden Groningse kinderen worden Junior Klimaatcoach 3 maart 2025 Leerlingen OBS De Feniks planten bomen in het Roege Bos 24 februari 2025 Gratis Tegeltaxi haalt vanaf half april tegels op