Navigatie overslaan

Deze site gebruik cookies om je beleving te verbeteren.

Door Jelle Feenstra 20 oktober 2026

Arianne uit Paddepoel bespaart gas door de CV-dokter

Boven in huis werd het niet goed warm en de ketel verbruikte meer gas dan nodig. Dit kwam doordat het verwarmingssysteem van Arianne nog op de standaardinstellingen stond. Nadat de CV-dokter dit beter heeft ingesteld, is haar huis comfortabeler én energiezuiniger geworden.

“Dit moet toch slimmer kunnen?”

Arianne merkte al langere tijd dat haar verwarming niet goed was ingesteld. Het werd niet overal even warm. Ze dacht: “Dit moet toch slimmer kunnen? En het zal op deze manier waarschijnlijk ook meer gas kosten.” De monteur die normaal het onderhoud deed kon hier niet bij helpen. Toen ontdekte ze de CV-dokter via de nieuwsbrief van de gemeente.

Het bezoek

Het bezoek van CV-dokter Jolanda vond Arianne heel prettig. “Ze legde me ook alles uit. Dat is fijn, want ik wilde graag weten hoe dit werkt in mijn huis. Ik kon allemaal vragen stellen. Ze heeft er veel verstand van en vertelt daar graag over.”

De CV-dokter gebruikt een warmtecamera om te zien hoe de warmte over de verwarming verdeeld wordt.

Wat heeft het opgeleverd?

“Voor mij was het belangrijkste dat alles goed ingesteld was. Dat het comfortabeler werd in huis. Dat is zeker gelukt.” Voordat de CV-dokter was geweest, moesten boven de verwarmingen (radiatoren) langdurig vol open staan om het warm te krijgen. Nu wordt het ook warm als de verwarming minder ver open staat.

Daarna is gekeken hoeveel het gasverbruik gedaald is. “Ik heb meer gas bespaard dan ik had verwacht. Ik was aangenaam verrast”, vertelt Arianne.

Het gasverbruik ging met 18% omlaag (bij het uitrekenen is rekening gehouden met het weer). CV-dokter Jolanda vertelt dat de besparing bij Arianne in verhouding hoog is. Meestal ligt de besparing tussen de 5% en 15%.

Laat ook je verwarming goed instellen en bespaar geld

Misschien kan het ook bij jou thuis comfortabeler. Of wordt het wel al goed warm, maar kan het zuiniger. Met de standaardinstellingen verbruik je namelijk meestal meer gas dan nodig. En dat is zonde! De CV-dokter komt daarom graag bij je langs om dit beter in te stellen.

Vraag de CV-dokter hier gratis aan.

1 oktober 2026 Simon uit Haren laat anderen bij hem thuis zien hoe je verduurzaamt Screenshot 25 augustus 2026 Plantaardige en lokale snert telen met Menko uit Thesinge 28 april 2026 Verduurzamen met karakter aan het Zuiderpark 17 februari 2026 Nikki woont comfortabel en duurzaam in haar monumentale pand aan het Noorderplantsoen 26 augustus 2025 Jaap uit Herewegbuurt verduurzaamde zijn karakteristieke huis 13 augustus 2025 Ger verwarmt zijn woonkamer met een airco: ‘Dat is verrassend zuinig’ 9 juli 2025 Verse groenten van Charlie en Roby - Tuinderij Eikemaheert 18 maart 2025 Hannah en haar buren maken de straat groener 25 juli 2024 Van gas naar het warmtenet: buurtbewoners Henk en Chris vertellen 27 maart 2024 Maaike en Yannick krijgen tips over energiebesparing van de energiecoach