Navigatie overslaan

Deze site gebruik cookies om je beleving te verbeteren.

Door Paul Loonstra 1 november 2022

Vrijwilligers maken Hoogkerk groener

Een groep inwoners heeft Hoogkerk een beetje groener gemaakt. De parkeerplaats aan de Zuiderweg direct ten zuiden van de spoorovergang is een versteende omgeving zonder veel aantrekkelijk groen. Daar is nu verandering in aangebracht. Op 22 oktober zijn Hoogkerkers aan de slag gegaan met het verwijderen van enkele vierkante meters aan tegels. Vervolgens heeft de gemeente Groningen de vakken opgevuld met vruchtbare grond. Afgelopen zaterdag heeft een team van buurtbewoners er planten en struiken ingezet. Het resultaat: een opgefleurd straatbeeld!

Wijkklimaatambassadeur in actie
De actie is georganiseerd door de Vereniging Wijkraad Hoogkerk en leden van de Groene Bruggenbouwers, die wijkklimaatambassadeur zijn van Hoogkerk. Ze kregen in dit project steun van de Natuur en Milieufederatie Groningen en de gemeente.

Zaterdag 29 oktober stak een groep vrijwilligers de handen uit de mouwen. Iedereen is blij met het eindresultaat. Komend voorjaar kan het groeien tot een fleurig geheel. De vrijwilligers zijn een week voor het planten gestart met het verwijderen van een flink aantal grijze stoeptegels.
26 maart 2025 Het NK-Tegelwippen is gestart 20 maart 2025 26 Groningers koken samen plantaardige burgers 17 maart 2025 April is Maand van de Groene Tuin 17 maart 2025 Vanaf 18 april 25 euro korting op een regenton 11 maart 2025 Subsidie Isolatieaanpak Nij Begun naar Tweede Kamer 5 maart 2025 Verrekte (nuttig die) dieren! 3 maart 2025 Honderden Groningse kinderen worden Junior Klimaatcoach 3 maart 2025 Leerlingen OBS De Feniks planten bomen in het Roege Bos 24 februari 2025 Gratis Tegeltaxi haalt vanaf half april tegels op 17 februari 2025 FIXbrigade Groningen helpt gratis met energie besparen 16 februari 2025 Meer dan 1000 gratis blauwe bessenstruiken voor inwoners Hoogkerk en Korrewegwijk 12 februari 2025 Huiskamergesprekken over klimaatverandering