Navigatie overslaan

Deze site gebruik cookies om je beleving te verbeteren.

Door Jelle Feenstra 23 juni 2025

Wat doet de gemeente met duurzaamheid?

De gemeente wil in 2035 goed zijn voor het milieu. Het doel is om dan zo goed als CO₂-neutraal te zijn. Dat betekent dat we de aarde vanuit onze gemeente bijna niet meer extra opwarmen. Om daarvoor te zorgen gebruiken we dan minder energie. En de energie die we wel gebruiken is duurzaam. Bijvoorbeeld van zonnepanelen of windmolens.

Om dit doel te halen, is er een plan gemaakt met welke stappen nodig zijn. Dit plan wordt de ‘routekaart’ genoemd. In de routekaart staat bijvoorbeeld dat de gemeente inwoners helpt met energie besparen. Op deze pagina vind je een ‘overzicht in beeld’ over de routekaart. Hierin wordt het plan kort en met tekst en plaatjes uitgelegd.

Hoe kun je zelf helpen?

Ook jij kunt helpen met het halen van de doelen. Bijvoorbeeld door:

19 juni 2025 In dit eetbare bos leer je wat je kunt eten uit de natuur 17 juni 2025 Krijg een andere blik op je tuin door gratis tuinadvies 16 juni 2025 Zo voorkom je hittestress bij huisdieren 12 juni 2025 ISDE-subsidie voor isoleren nu onderdeel van Nij Begun 2 juni 2025 Vraag klimaatsubsidie aan voor 30 juni: "Een genot om naar te kijken.” 22 mei 2025 Kom naar de tentoonstelling over monumenten verduurzamen 16 mei 2025 Start subsidieregeling Isolatie Nij Begun gepland voor begin juni 13 mei 2025 Bespaar geld door gratis je verwarming in te laten stellen 12 mei 2025 Natuurfestival voor kinderen in Stadspark 24 mei 28 april 2025 Klimaatexamen: test je kennis en help Groningen verduurzamen 22 april 2025 Samen gezond koken in MFC de Wijert 21 april 2025 Week van de Biodiversiteit 2025: zes dagen boordevol natuuractiviteiten